Zwiastuny

Premiery kino

Premiery DVD

Newsy » Nadchodzi najnowszy film z serii “Asterix i Obelix”

Nadchodzi najnowszy film z serii “Asterix i Obelix”

Rok 50 p.n.e. – głodny podbojów Juliusz Cezar rozpoczyna BITWĘ O ANGLIĘ, wykorzystując perfidnie narodową skłonność Brytów do tradycyjnej przerwy na wrzątek. Królowa Brytów Kordelia wysyła z tajną misją specjalną swego agenta – sir Mentafixa, który ma odnaleźć galijską „willidż” z LICENCJĄ NA OPIERANIE… się siłom Rzymu.

2 listopada do kin w całej Polsce wejdzie najnowsza część przygód Asterixa i Obelixa. „Asterix i Obelix: W Służbie Jej Królewskiej Mości”, to adaptacja francuskiego komiksu wszech czasów i jedna z największych europejskich produkcji ostatnich lat, imponująca rozmachem scenografii i efektów specjalnych. Muzykę skomponował Klaus Badelt, twórca słynnego motywu przewodniego z „Piratów z Karaibów”. W obsadzie gwiazdy światowego kina (m.in. Catherine Deneuve i Gerard Depardieu). W polskim dubbingu – między innymi – Wiktor Zborowski jako Obelix, Beata Tyszkiewicz jako królowa Brytów, mistrzyni parodii Katarzyna Kwiatkowska w roli „dziewczyny Obelixa” -  pani Macintosh oraz Pascal Brodnicki, Wojciech Łozo Łozowski i Alan Andersz. Autorem dialogów jest Jakub Wecsile („Iniemamocni”, „Disco Robaczki”, „Toy Story 3”, „Ratatuj”, „Odlot”).

 

Dystrybutorem filmu „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości” jest Kino Świat na zlecenie SPI International Polska.

 


spiredaktor

« Wróć do listy aktualności