Kino » archiwum » Powrót Godzilli

Podstawowe informacje

Tytuł
Powrót Godzilli
Tytuł oryginalny
Gojira ni-sen mireniamu
Data premiery kinowej
2001-08-10
Kraj produkcji
Japonia 2000
Aktorzy i twórcy
reżyseria:
Takao Okawara

scenariusz:
Hiroshi Kashiwabara
Wataru Mimura

aktorzy:
Tsutomu Kitagawa - Godzilla
Naomi Nishida - Yuki Ichinose
Mayu Suzuki - Io Shinoda
Takehiro Murata - Yuji Shinoda
Hiroshi Abe - Mitsuo Katagiri
Shirô Namiki
Takeshi Ôbayashi
Sakae Kimura

zdjęcia:
Katsuhiro Kato

muzyka:
J. Peter Robinson
Akira Ifukube
Takayuki Hattori

scenografia:
Takeshi Shimizu

Opis filmu
Najsłynniejszy obok King Konga gigantyczny potwór rodem z Japonii - Godzilla, powraca na ekrany polskich kin!
Powrót Godzilli ("Godzilla 2000"), produkt słynnej wytwórni Toho, to 23. już film kultowej serii o gigantycznym potworze, jednej z najbardziej trwałych i ulubionych na świecie serii filmowych. Rozpoczęła się ona w 1954 r. filmem "Godzilla" ("Godzilla, King of the Monsters").
Godzillę - prababkę wszystkich gigantycznych potworów, jakie zrodziła żywa japońska wyobraźnia - przywrócili do życia Takao Okawara, doświadczony reżyser i znawca gatunku oraz producent Shogo Tomiyama. Na planie filmu Okawara i Tomiyama zgromadzili grupę utalentowanych filmowców, artystów, techników, specjalistów od efektów specjalnych, doświadczonych w pracy z Godzillą i całkowicie oddanych legendzie o tym znanym wszędzie gadzie.
Powrót Godzilli mieści się w konwencji swoich poprzedników: potwory są złe, groźne i niszczą każdy drapacz chmur w Tokio, zrównując - dosłownie - miasto z ziemią. Film wykorzystuje wszystkie tricki użyte we wcześniejszych filmach, ale odświeża je i uaktualnia - Godzillę nadal gra aktor przebrany w kostium z lateksu, dzięki czemu Godzilla pozostaje taka, jaką lubią ją fani na całym świecie.