Kino » archiwum » Rozmowy Nocą

Podstawowe informacje

Tytuł
Rozmowy Nocą
Tytuł oryginalny
Rozmowy Nocą
Data premiery kinowej
2008-02-15
Kraj produkcji
Polska 2008
Adres strony oficjalnej
http://www.rozmowynoca.pl
Aktorzy i twórcy
reżyseria:
Maciej Żak

scenariusz:
Karolina Szymczyk-Majchrzak

aktorzy:
Marcin Dorociński - Bartek
Magdalena Różczka - Matylda
Opis filmu
Jemy po to, żeby żyć, żyjemy po to, żeby kochać - tak Bartek rozpoczyna swoją książkę kucharską.

Trudno się z tym nie zgodzić. Miłość, ta prawdziwa i ta przelotna, to jedyny afrodyzjak, na który ludzki organizm się nie uodparnia. Szaleńcza czy rozważna – zawsze działa tak samo – sprawia, że świat nabiera sensu, a życie ma wyraźnie słodki smak. Jak nigdy dotąd. I wszyscy, młodzi czy starzy, bogaci i biedni, mędrcy oraz głupcy na swój sposób szukają tej jedynej prawdziwej i bezcennej wartości.

Kiedy mężczyzna i kobieta stają się dla siebie dwoma przeciwstawnymi biegunami, nie należy za wszelką cenę przyciągać ich do siebie.

Szczególnie, kiedy dzieli ich właściwie wszystko. Tak jak Matyldę i Bartka. Ona lepi anioły z ciasta i sprzedaje je do galerii. On jest świetnym szefem kuchni, który wciąż czeka na spełnienie swoich zawodowych ambicji. Ona ‘zaszczepiła się’ na mężczyzn. On wciąż szuka swojej połówki. Ona dokładnie wie czego chce. On ma być tylko częścią jej planu…

Związek jest jak jazda samochodem pod prąd. Nie wiadomo, komu uda się ujść z życiem.

Łączy ich głównie to, co najbardziej dzieli, czyli skrajna różnorodność. A także, jeszcze niezdiagnozowana, ale coraz mocniej doskwierająca samotność. Są jednak na tyle niezależni i silni, aby przekuwać słabości w zalety. Ona buduje, więc wymyślną strategię i postanawia dać ogłoszenie, które pomoże osiągnąć upragniony cel. On, raczej dla żartu, szuka bratniej duszy w anonsach towarzyskich. Żadne z nich nie przeczuwa, że mogą być jedynie częścią większego planu…

Wierzę w uczucia, w dwie połówki tej samej pomarańczy i w piorun, który czasem trafia i… masz cholernie zimne stopy.

Po raz pierwszy wspólnie na dużym ekranie pojawią się dwie gwiazdy młodego pokolenia:
Magdalena Różczka (Matylda) i Marcin Dorociński (Bartek).

ROZMOWY NOCĄ to komedia romantyczna łącząca w sobie urzekającą i przejmującą historię w stylu – KIEDY HARRY POZNAŁ SALLY z szaleństwem, humorem i bajkowością filmu TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ. Opowieść o dwojgu stworzonych dla siebie ludzi poszukujących uczucia i bliskości, jednak mijających się ciągle w swoich życiowych perypetiach. Wysmakowana i nietuzinkowa, jednocześnie bawiąca do łez i skłaniająca do refleksji.

To film dla wszystkich tych, którzy mimo piętrzących się przeciwności dalej próbują szukać szczęścia w życiu, swojej wymarzonej drugiej połowy, a na codzienne problemy potrafią spojrzeć z przymrużeniem oka i uśmiechem – mówi Agata Janicka, producent ROZMÓW NOCĄ.

Scenariusz do filmu, autorstwa Karoliny Szymczyk - Majchrzak, jako pierwszy z gatunku komedii romantycznej został wyróżniony nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w prestiżowym konkursie Hartley Merrill w 2006 roku. Tekst powstał we współpracy z Marcinem Jaworskim (50/50 FILMS).

Producentem ROZMÓW NOCĄ jest SPI International Polska wspólnie z 50/50 FILMS. Koproducentem jest Telewizja POLSAT. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.