Kino » archiwum » Teraz Ja

Podstawowe informacje

Tytuł
Teraz Ja
Data premiery kinowej
2006-07-07
Kraj produkcji
Polska 2005
Aktorzy i twórcy
reżyseria:
Anna Jadowska

scenariusz:
Anna Jadowska

aktorzy:
Agnieszka Warchulska - Hanka
Maciej Marczewski - Paweł
Ewa Szykulska - Kobieta
Sylwester Jakimow - Marek
Hanna Piaseczna - Monika
Grzegorz Ruda - Wojciech
Elżbieta Gruca - Małgosia
Andrzej Konopka
Paweł Królikowski
Izabela Kuna
Lech Dyblik
Dorota Liliental - Zarządzająca kostnicą

zdjęcia:
Robert Mleczko

producent:
Radosław Styś

montaż:
Robert Ciodyk

Opis filmu
"Teraz ja" to debiut fabularny Anny Jadowskiej, reżysera niezależnej produkcji "Dotknij mnie" (we współpracy z Ewą Stankiewicz) oraz filmu dyplomowego "Korytarz". "Teraz ja" to zdobywca nagrody w kategorii Najlepszy Debiut Reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w roku 2005. Debiut Anny Jadowskiej został zaprezentowany w Konkursie Międzynarodowym ("Nowe Filmy, Nowi Reżyserzy") Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego (2005). Film będzie również prezentowany na tegorocznym XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie (2006) w sekcji "Perspektywy". Anna Jadowska w roku 2005 została nominowana do Paszportu Polityki w kategorii "Film".

Pewnego dnia Hanka porzuca uporządkowane życie, dom i męża, choć sama właściwie nie wie, dlaczego to robi. Podróżuje po Polsce autostopem spotykając całą galerię postaci niespełnionych i nieszczęśliwych. To odbicie jej wnętrza, tego, co sama nosi w sobie, przed czym ucieka. Jej partner zaczyna poszukiwania. Każde z nich odbywa własną podróż: ona - uciekając od niego, on - próbując ją odnaleźć.
Lekcja życia trwa. Jak wiele Paweł i Hanka z niej zrozumieją? Wiemy, że coś ich łączyło. Czy było na tyle silne, by sprawić, że do siebie wrócą?