Kino » archiwum » W skórze węża

Podstawowe informacje

Tytuł
W skórze węża
Tytuł oryginalny
Le Serpent/ The Snake
Data premiery kinowej
2008-05-02
Kraj produkcji
Francja
Aktorzy i twórcy

Reżyseria: ÉRIC BARBIER

Scenariusz, adaptacja i dialogi: ÉRIC BARBIER, TRÂN-MINH NAM

Zdjęcia: JÉRÔME ROBERT

OBSADA:

YVAN ATTAL

CLOVIS CORNILLAC

PIERRE RICHARD

SIMON ABKARIAN

MINNA HAAPKYLA

OLGA KURYLENKO

GÉRALD LAROCHE

JEAN-CLAUDE BOUILLON

VÉRONIKA VARGA

PIERRE MARZIN

Opis filmu

Francuski thriller - mroczny, brutalny, wciągający.

Zrealizowany w konwencji filmu noir „W skórze węża" wciąga dzięki dynamicznej, wartkiej akcji przypominającej takie tytuły jak „Przylądek strachu" czy „Fatalne zauroczenie". Klimat filmu tworzą nastrojowe zdjęcia Jerome' Roberta.

Vincent Mandel jest w trakcie rozwodu. Walczy o prawo do opieki nad swoimi dziećmi. Sytuację życiową bohatera komplikuje dodatkowo pojawienie się Josepha Plendera. Vincenta i Josepha łączy długoletnia przyjaźń. Na pozór współczujący, Joseph okazuje się być bezlitosnym mordercą, który żyje żądzą zemsty. Od lat. Morderstwo, podejrzenia, szantaż... Krąg się zaciska, doprowadzając Vincenta na skraj piekła. Postanawia stanąć do walki. Czy stać go na to, by pokonać wroga jego własną bronią?

„Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści ‘Plender'Teda Lewisa. Wciągnął mnie klimat tej książki - mroczny, bardzo brutalny. Wyjątkowy. ‘Plender'to historia człowieka, który dręczy drugiego, bo kieruje nim żądza zemsty. Książka zrobiła na mnie duże wrażenie, wywołała skrajne emocje. Moim zamierzeniem było osiągnięcie takiego efektu również w kinie". Eric Barbier (reżyser)

Suspence i akcja najwyższej próby. Świetne aktorstwo. Jest w tym filmie pewna dzikość..." Alain Grasset, Le Parisien