Kino » archiwum » Arka Noego

Podstawowe informacje

Tytuł
Arka Noego
Data premiery kinowej
2009-05-01
Kraj produkcji
Argentyna,Hiszpania,Włochy
Adres strony oficjalnej
www.arka-noego.com.pl
Aktorzy i twórcy

PRODUKCJA: Argentyna, Hiszpania, Włochy
GATUNEK: animacja, przygodowy
CZAS TRWANIA: 85 minut
REŻYSERIA: Juan Pablo Buscarini
SCENARIUSZ: Enrique Cortés, Barbara Di Girolamo

Dystrybucja: SMILE-MEDIA/SPI

Opis filmu

Wysnuta z Biblii wspaniała opowieść o niezwykłej podróży ludzi i zwierząt wszystkich gatunków. Noe, za poleceniem Boga, buduje Arkę, by ocalić życie na ziemi.                         
Film jest animowaną propozycją dla całych rodzin. Reżyser - Juan Pablo Buscarini (twórca „Stefana Malutkiego") - zaprasza wszystkich na pokład Arki, w której przebywają wszystkie gatunki zwierząt. Sęk w tym, że przy takiej liczebności różnych stworzeń łatwo może zrodzić się konflikt... Drapieżniki szykują się do ataku na zwierzęta roślinożerne, a w tym samym czasie stary Noe ma coraz większe problemy z utrzymaniem właściwego kursu statku. W głównej mierze ten stan rzeczy jest spowodowany przez konflikty i brak solidarności wśród członków jego rodziny: trzech synów i żon. Lew, który powinien być królem zwierząt, jest lekkomyślnym i zakochanym w sobie próżniakiem, zaś Kairel - zakochana we lwie po uszy lwica, próbuje przekonać go, iż przyjemność i zabawa, nie są jedynymi najważniejszymi sprawami w życiu. Historia komplikuje się, gdy tygrys Dagnino, wspierany przez gang drapieżników postanawia obalić Xiro.

Z samych niebios Bóg będzie obserwował rozwój wydarzeń. Będzie to robił w towarzystwie swojego lojalnego pomocnika i zarazem pisarza Anioła, który utrwalając wszystko na piśmie, chce stworzyć największy  bestseller  wszech czasów...