Kino » archiwum » Dom zły

Podstawowe informacje

Tytuł
Dom zły
Data premiery kinowej
2009-11-27
Kraj produkcji
Polska
Aktorzy i twórcy

W rolach głównych: Arkadiusz Jakubik („Wesele"), Marian Dziędziel („Zero"), Bartłomiej Topa („Boisko bezdomnych"), Kinga Preis („Cztery noce z Anną"), Katarzyna Cynke („Trzeci oficer"), Sławomir Orzechowski („Kiler"), Eryk Lubos („Moja krew"), Robert Więckiewicz („Lejdis").

Twórcy:

Reżyseria: Wojtek Smarzowski

Scenariusz: Łukasz Kośmicki & Wojtek Smarzowski

Zdjęcia: Krzysztof Ptak P.S.C.

Scenografia: Marek Zawierucha

Kostiumy: Katarzyna Lewińska

Charakteryzacja: Ewa Drobiec & Dominika Dylewska

Muzyka: Mikołaj Trzaska

Dźwięk: Jacek Hamela

Kierownik Produkcji : Paweł Bareński

Montaż: Paweł Laskowski P.S.M.

Producenci: Dariusz Pietrykowski, Andrzej Połeć, Anna Iwaszkiewicz

Koproducent : Piotr Reisch

Współpraca producencka: Feliks Pastusiak

Opis filmu

Pewnej deszczowej nocy Edward Środoń (Arkadiusz Jakubik) pojawia się przypadkowo w domu małżeństwa Dziabasów (Kinga Preis i Marian Dziędziel). Początkowa nieufność gospodarzy ustępuje miejsca tradycyjnej polskiej gościnności. Przybysz nie przypuszcza nawet, jak bardzo to spotkanie odmieni jego życie.

Po kilku latach, w tym samym domu ekipa śledcza rozpoczyna dochodzenie. W progu ponownie staje Edward Środoń. Tym razem jego wizyta nie jest przypadkowa - ma pomóc w rekonstrukcji tajemniczych zdarzeń sprzed czterech lat.

Prowadzący śledztwo porucznik Mróz (Bartłomiej Topa) odkrywa, że rozwiązanie zagadki może być niebezpieczne nie tylko dla podejrzanego. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem. Porucznik zostanie wciągnięty w niebezpieczną grę, której stawką jest odkrycie przerażającej prawdy, na ujawnieniu której nie wszystkim jednak zależy.

Prawda? Nie ma takiej...