Kino » archiwum » Prosta historia o miłości

Podstawowe informacje

Tytuł
Prosta historia o miłości
Data premiery kinowej
2010-11-19
Kraj produkcji
Polska
Aktorzy i twórcy

reżyseria - Arkadiusz Jakubik

scenariusz - Maciej Sobieszczański

montaż - Paweł Laskowski 

zdjęcia -  Mirosław Jakubik

scenografia - Włodzimierz Szyrle

kostiumy - Agnieszka Kaczyńska

muzyka - Jarosław Wójcik

dźwięk - Jacek Kuśmierczyk, Kamil Pudlik

charakteryzacja  Magdalena Kakietek, Aleksandra Dudkiewicz

występują - Magdalena Popławska, Rafał Maćkowiak, Bartłomiej Topa, Andrzej Andrzejewski, Henryk Gołębiewski, Jacek Lenartowicz, Ewa Lorska,  Artur Kruczek, Konrad Marszałek, Agnieszka Matysiak, Arkadiusz Jakubik, Edyta Olszówka

Opis filmu

„Prosta historia o miłości". Słowa zawarte w tytule doskonale opisują o czym jest ten film: „miłość" - bo to film o miłości, „historia" - bo to film o opowiadaniu o miłości i „prosta" - bo to opowiadanie nie jest wcale takie proste. Siłą tego filmu jest z całą pewnością odważna, oryginalna, wielopłaszczyznowa forma narracji, którą posłużyłem się w moim debiucie" - Arkadiusz Jakubik

Dwoje scenarzystów podczas podróży pociągiem na Hel wymyśla fabułę scenariusza filmowego: prostej historii o miłości.

Na początku bohaterowie ich historii funkcjonują w sali prób, z umowną scenografią plenerów i wnętrz, by wreszcie przesiąść się do prawdziwego pociągu.

Na oczach widza tworzy się zawiła historia przypadkowego spotkania dwojga młodych ludzi: zagubionej kobiety /Marty - uznanej aktorki/ i pewnego siebie mężczyzny /Aleksa -debiutanta w filmie/.

Kiedy plan filmowy przenosi się do realnego pociągu, historia odwraca się o 180 stopni a postaci zyskują nową tożsamość.

Z każdą sceną obserwujemy rodzącą się namiętność między Martą a Aleksem, ale nie wiemy czy „filmową", czy „realną". W tworzący się spontanicznie związek  niespodziewanie zaczyna ingerować reżyser /Patryk - partner Marty/.

Bohaterowie na bieżąco kreują fabularny trójkąt i stawiają swoich bohaterów /również i siebie!/ w sytuacjach zdrady, kłamstw, rozstań i namiętności.

To film o miłości i o opowiadaniu o miłości.

Film, w którym bohaterowie są niepewni i głodni prawdziwych uczuć, aż po zaskakujący finał, w którym każdy z nich odnajduje swój cel i tożsamość.

Nagroda: GRAND PRIX w Konkursie Kina Niezależnego na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni