Kino » archiwum » Rzeź

Podstawowe informacje

Tytuł
Rzeź
Tytuł oryginalny
God of Carnage
Data premiery kinowej
2012-01-20
Kraj produkcji
Francja, Polska, Hiszpania
Aktorzy i twórcy

Reżyseria: Roman Polański
Scenariusz: Roman Polański na podst. sztuki Yasminy Rezy
Zdjęcia: Paweł Edelman
Muzyka: Alexandre Desplat

Obsada:
Jodie Foster („Plan lotu", „Azyl", „Maverick", „Milczenie owiec", „Oskarżeni", „Taksówkarz")
John C. Reilly („Aviator", „Gangi Nowego Jorku", „Godziny", „Chicago")
Kate Winslet („Contagion - Epidemia strachu", „Droga do szczęścia", „Lektor", „Holiday", „Marzyciel", „Zakochany bez pamięci", „Titanic", „Rozważna i romantyczna")
Christopher Waltz („Trzej muszkieterowie 3D", „Woda dla słoni", „Bękarty wojny"), Elvis Polański (‘Motyl i skafander", „Oliver Twist")

Opis filmu

Pierwsza od wielu lat pełnokrwista komedia Romana Polańskiego „Rzeź" to entuzjastycznie przyjęta na festiwalu w Wenecji ekranizacja sztuki Yasminy Rezy „Bóg mordu", która od wielu sezonów przyciąga tłumy rozentuzjazmowanych widzów do renomowanych teatrów po obu stronach Atlantyku.

Dwie nowojorskie pary: Alan (Christopher Waltz nagrodzony Oscarem za kreację w „Bękartach wojny" Quentina Tarantino) i Nancy (Kate Winslet, laureatka Oscara za rolę w „Lektorze") oraz Michael (nominowany do Oscara za musical „Chicago" John C. Reilly) i Penelope (Jodie Foster, zdobywczyni Oscarów za wirtuozerskie kreacje w „Oskarżonych" i „Milczeniu owiec"). Zdawałoby się, że wszystko je łączy. Nienaganne maniery, wysoki standard życia i satysfakcja z uczących się
w najlepszych szkołach dzieci. Wszyscy czworo mogą uważać się za elitę amerykańskiej socjety. Kiedy ich dzieci wszczynają bójkę, na pozór niewinne spotkanie rodziców, zorganizowane celem wyjaśnienia sprawy, przerodzi się w lawinę potyczek i wzajemnych złośliwości. W tym piekielnie zabawnym pojedynku stawką będzie dobre imię i status każdego z uczestników. Nic zatem dziwnego, że wytrawni przeciwnicy dopuszczą się ciosów poniżej pasa. Wkrótce wyjdą na jaw głęboko skrywane tajemnice, a gdy więzy małżeńskie ulegną zaskakującemu rozluźnieniu, okaże się, że w nowoczesnym związku wszystkie chwyty są dozwolone...