Kino » archiwum » Starsza pani musi zniknąć

Podstawowe informacje

Tytuł
Starsza pani musi zniknąć
Tytuł oryginalny
Duplex
Data premiery kinowej
2004-04-16
Kraj produkcji
USA 2003
Aktorzy i twórcy
reżyseria:
Danny DeVito

scenariusz:
Larry Doyle

aktorzy:
Edward Edwards - Sprzedawca antyków
Ben Stiller - Alex Rose
Amber Valletta - Celine
Philip Perlman - Phil
Michelle Krusiec - Dr. Kang
Jenette Goldstein - Moderator
Tracey Walter - klient apteki
Danny DeVito - Narrator (głos)
Linda Porter - Starsza Biddy #2
Drew Barrymore - Nancy Kendricks
Cheryl Klein - Ginger
Gary Riotto - Sprzedawca narkotyków
Eileen Essell - Pani Connelly
Tim Maculan - Terrence

zdjęcia:
Anastas N. Michos

muzyka:
H. Scott Salinas
David Newman

scenografia:
Mario Ventenilla
Cynthia McCormac
Robin Standefer
Stephen Alesch

producent:
Ben Stiller
Jeremy Kramer
Nancy Juvonen
Stuart Cornfeld
Drew Barrymore

producent wykonawczy:
Richard N. Gladstein
Bob Weinstein
Jennifer Wachtell
Meryl Poster
Harvey Weinstein
Alan C. Blomquist

montaż:
Greg Hayden
Lynzee Klingman

kostiumy:
Joseph G. Aulisi

Opis filmu
Kiedy młoda para kupuje swój wymarzony dom, nie spodziewa się, że mieszkająca na górze staruszka będzie dla nich problemem. STARSZA PANI MUSI ZNIKNĄĆ to przezabawna komedia o parze, która myślała, że dostała to wszystko, co chciała - lecz w rezultacie, dostała więcej niż się mogła spodziewać.

Alex (BEN STILLER) i Nancy (DREW BARRYMORE) to młoda, pełna wigoru para mieszkająca w Nowym Yorku z perspektywą świetlanej przyszłości. Nancy pracuje w prestiżowym magazynie. Alex jest pisarzem i pisze swoją drugą książkę. Co najważniejsze - mają siebie nawzajem. Brakuje im tylko jednej rzeczy: własnego mieszkania.
Tak jest do czasu, gdy pośrednik sprzedaży nieruchomości (HARVEY FIERSTEIN) nie zaprowadzi ich na Brooklyn, gdzie proponuje im pełen uroku, stary, dwupoziomowy domek. Wydaje się on być idealny. Ślicznie urządzony, starannie odnowiony, po prostu perełka. Wprawdzie Alex i Nancy będą musieli wyłożyć więcej pieniędzy niż przewidywali, ale kto jest w stanie oprzeć się dwóm kondygnacjom, spiżarni i trzem kominkom z oryginalnymi, szklanymi kafelkami?
Ich nowy dom posiada tylko jedną niedogodność: mieszkającą na górze starszą lokatorkę Panią Connelly (EILEEN ESSELL). Jednak w świetle jej zaawansowanego wieku i słabego zdrowia, Alex i Nancy liczą, że niedogodność wynikająca z towarzystwa słodkiej, starszej pani będzie tymczasowa. Jednak, droga Pani Connelly nie jest tak spokojna i słodka jak pierwotnie zakładali. Jej oczekiwania sprawiają, że Alex i Nancy muszą się dostosować i włożyć więcej czasu i energii w ich lokatora niż się spodziewali. Ich błogie dotąd życie zaczyna przybierać formę walki o przetrwanie, a ich wymarzony dom nie jest już tym samym.