Kino » archiwum » Barbershop

Podstawowe informacje

Tytuł
Barbershop
Data premiery kinowej
2003-08-01
Kraj produkcji
USA, 2002
Aktorzy i twórcy
reżyseria:
Tim Story

scenariusz:
Marshall Todd
Don D. Scott
Mark Brown

aktorzy:
Anthony Anderson - J.D.
Sean Patrick Thomas - Jimmy James
Troy Garity - Isaac Rosenberg
Ice Cube - Calvin Palmer
Cedric the Entertainer - Eddie
J. David Shanks - klient Lamar
Jazsmin Lewis - Jennifer Palmer
Marcia Wright - wściekła kobieta
Leonard Earl Howze - Dinka
Lorenzo Clemons - dyrektor banku
Dana Min Goodman - Kasjerka
Jason Winston George - Kevin
Dev Kennedy - Wspólnik detektywa Williamsa
Vince Green - Czekający klient
Parvesh Cheena - Samir

zdjęcia:
Tom Priestley Jr.

muzyka:
Terence Blanchard

Eve:

scenografia:
Roger G. Fortune

producent:
George Tillman Jr.
Mark Brown
Robert Teitel

producent wykonawczy:
Larry Kennar
Matt Alvarez

montaż:
John Carter

kostiumy:
Devon Patterson

Opis filmu
BARBERSHOP to debiut reżyserski uznanego twórcy teledysków, Tima Story'ego. Film, który zgrabnie i z dużym poczuciem humoru opowiada historię o zabawie, uczuciach, bliskich sobie ludziach i o... strzyżeniu.

BARBERSHOP to komedia przedstawiająca dzień spędzony w zakładzie fryzjerskim w południowej części Chicago. Zakład należy do Calvina (Ice Cube), który odziedziczył go po ojcu. Ponieważ interesy nie idą najlepiej, a Calvin ma na utrzymaniu rodzinę, uważa zakład za obciążenie i stratę czasu. Jednak po tym jak sprzedaje go lichwiarzowi, zdaje sobie sprawę ze sprzeniewierzenia się wizji ojca i z istoty jego spadku. Fakt, że właśnie go spieniężył, nie daje mu spokoju. Dostrzegając ważność zakładu dla bywalców i zatrudnionych tu osób - Calvin musi zebrać pieniądze niezbędne do odkupienia go i przywrócenia rodzinie.

Witamy w zakładzie fryzjerskim Calvina. Zdejmij kapelusz, usiądź i rozluźnij się. Tu przychodzi się nie tylko po nową fryzurę, ale przede wszystkim pogadać. Można tu posiedzieć, wysłuchać najnowszych plotek, poczytać gazety i podzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami. Ale nie wściekaj się, gdy inni zareagują śmiechem na twoje słowa. W zakładzie fryzjerskim wszyscy stanowią prawdziwą jedność. Przychodzisz by się ostrzyc, dostajesz znacznie więcej.

Zakład fryzjerski Calvina jest miejscem spotkań przeróżnych ludzi. Eddie (Cedric the Entertainer) to doświadczony, pyskaty, zarozumiały fryzjer, którego klienci raczej unikają. Jimmy - student z kompleksami (Sean Patrick Thomas) nie znosi Isaaca (Troy Garity), białego fryzjera chcącego sprawdzić się w zawodzie. Ricky (Michael Ealy) jest byłym skazańcem unikającym zatargów z prawem, a Terri (gwiazda muzyki rap Eve) to twarda kobieta, nie mająca jednak dość siły, by porzucić niewiernego chłopaka ani powstrzymać innych od opijania jej z soku jabłkowego.