Kino » archiwum » Full frontal. Wszystko na wierzchu

Podstawowe informacje

Tytuł
Full frontal. Wszystko na wierzchu
Tytuł oryginalny
Full frontal
Data premiery kinowej
2003-04-11
Kraj produkcji
USA 2002
Aktorzy i twórcy
reżyseria:
Steven Soderbergh

scenariusz:
Steven Soderbergh

aktorzy:
Blair Underwood - Nicholas/Calvin
Julia Roberts - Catherine/Francesca
David Hyde Pierce - Carl
Catherine Keener - Alice
Mary McCormack - Linda
Erika Alexander - Lucy
Rainn Wilson - Brian
David Duchovny - Bill/Gus
Nicky Katt - Hitler
Brad Pitt
Enrico Colantoni - Arty/Ed
Brian Krow - Goniec hotelowy
Justina Machado - Przyjaciółka Lindy
Terence Stamp - On sam
Cynthia Gibb - Kobieta w ciąży

zdjęcia:
Steven Soderbergh

muzyka:
Jacques Davidovici

producent:
Gregory Jacobs
Scott Kramer

producent wykonawczy:
Harvey Weinstein

montaż:
Sarah Flack

Opis filmu
„Full Frontal. Wszystko na wierzchu" to opowieść o ludziach, którzy mają w życiu wszystko - pieniądze, sławę, przyjaciół. To jednak tylko pozory... Niewiele trzeba, aby zdemaskować sztuczność i pustkę, która wypełnia ich życie.

Wystarczą 24 godziny.

Steven Soderbergh opisuje skomplikowane relacje siedmiorga przyjaciół, których łączy nić wzajemnych zależności. Linda chciałaby być kochaną. Carl kocha swoją żonę Lee. Lee oczekuje miłości od Calvina. Calvin gra Nicholasa, który odkrywa, że jest zakochany w Catherine. Catherine, która w rzeczywistości ma na imię Francesca znajduje prawdziwą miłość. Gus kocha wyłącznie siebie samego. "Full Frontal. Wszystko na wierzchu" to rodzaj gry z widzem: "film w filmie" - dla kinomanów.

Akcja filmu rozgrywa się na przestrzeni 24 godzin - to dzień życia straconych szans na porozumienie. To opowieść o relacjach niezrozumiałych aż do momentu rozwiązania akcji. Obsadę stanowią mi.in: Julia Roberts, David Duchovny, Nick Katt, Catherine Keener, Mary McCormack, David Hyde Pierce oraz Blair Underwood. ...Carl Bright (David Hyde Pierce) pracuje w Los Angeles Magazine, pisze scenariusze i wydaje mu się, że potrafi zrozumieć przeżycia własnej żony. ...Jego żona Lee (Catherine Keener) zajmuje wysokie stanowisko w dziale Human Resources wielkiej korporacji. Praca ta pozwala jej na odreagowywanie osobistych frustracji - Lee zajmuje się zwalnianiem pracowników firmy. ...Siostra Lee - Linda (Mary McCormack) pracuje jako hotelowa masażystka i martwi się, że nigdy nie trafi na tego jedynego, właściwego partnera życiowego. ...Calvin (Blair Underwood) to gwiazda popularnego serialu telewizyjnego. Ma za sobą swój pierwszy sukces kinowy, który zapewniła mu rola Nicholasa. Jest bohaterem artykułu, który powstaje pod piórem ...Catherine - Franceski (Julia Roberts). ...Nicky Katt jest aktorem wcielającym się na scenie w rolę Hitlera, a ...Gus (David Duchovny) to producent filmu Nicholasa. Kulminacyjny punkt dnia to zorganizowane w ekskluzywnym hotelu w Beverly Hills przyjęcie z okazji 40 - tych urodzin Gusa. Steven Soderbergh, uhonorowany Oscarem w kategorii najlepszy reżyser (za film"Traffic") zrealizowała "Full Frontal. Wszystko na wierzchu" przy użyciu techniki digital (taśma video i filmowa) podczas 18 dni pracy. Film powstał na podstawie scenariusza Coleman Hough. Został wyprodukowany przez Scotta Kramera i Gregory'ego Jacobsa . „Full Frontal. Wszystko na wierzchu" na nowo połączył Soderbergha i wytwórnię Miramax Films - 12 lat po współpracy przy okazji realizacji filmu "Seks, kłamstwa i kasety wideo" (1989).