Kino » premiery » Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości

Podstawowe informacje

Tytuł
Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości
Tytuł oryginalny
Asterix et Obelix: Au Service de Sa Majeste
Data premiery kinowej
2012-11-02
Kraj produkcji
Francja
Adres strony oficjalnej
www.asterixiobelixfilm.com
Aktorzy i twórcy

Reżyseria: Laurent Tirard

Scenariusz: Laurent Tirard, Grégoire Vigneron

Obsada:

Edouard Baer - Asterix
Gérard Depardieu - Obelix
Fabrice Luchini - Juliusz Cezar
Catherine Deneuve - Cordelia, Królowa Brytów
Valérie Lemercier - Pani Macintosh
Guillaume Gallienne - Jolitorax
Vincent Lacoste - Goudurix
Dany Boon - Popcornbaf
Götz Otto - Yadutaf
Gérard Jugnot - Kapitan piratów

Opis filmu

50 r. p.n. e. Cezar (Fabrice Luchini) jest żądny kolejnych podbojów.  Pod jego dowództwem niezwyciężone legiony mają zaatakować, leżącą na skraju świata,  wyspę znaną jako Brytania. Po drodze odnoszą zwycięstwo za zwycięstwem.  Do czasu kiedy trafiają na małą wioskę, która stawia im opór. Kiedy obrona wyspiarzy zaczyna słabnąć Kordelia, królowa Brytów (Catherine Deneuve),  wysyła swego najbardziej zaufanego wojownika, Jolitoraxa (Guillaume Gallienne), po pomoc do Galii, gdzie znajduje się wioska znana z nieustępliwego oporu wobec Rzymian.
Tajną bronią wioski jest magiczny napój dający nieludzką siłę. Jednak i on by nie wystarczył, gdyby nie zaradni Astrix i Obelix. Każda misja niepozornego  Asterixa (Edouard Baer), dzięki niezwykłej inteligencji  i sile, którą daje mu specyfik sporządzany przez druida Panoramixa,  kończy się sukcesem.   Potężny, niezbyt rozgarnięty  Obelix (Gérard Depardieu), który budowę i nadludzką siłę zyskał, gdy w  dzieciństwie wpadł do kotła z magicznym napojem, jest nieodłącznym towarzyszem sprytnego Gala.
Kiedy przybywa  Jolitorax obaj mają pełne ręce roboty.  Z Lutecji (obecny Paryż) przybył właśnie antypatyczny Goudurix, bratanek  Asparanoixa. Wódz powierzył  im zadanie zrobienia z  młodzieńca prawdziwego, porządnego Gala.  Póki co  wydaje się  ono być trudniejsze niż stawienie czoła rzymskiej armii.
Starszyzna wioski podejmuje decyzję, że należy pomóc Brytom w walce ze wspólnym wrogiem. Wysłannik królowej otrzymuje  beczkę eliksiru oraz eskortę w osobach Asterixa i Obelixa.   Ku ich rozczarowaniu, ma im towarzyszyć również Goudurix. Trudna i pełna niebezpieczeństw wyprawa zdaje się być idealną okazją by ujarzmić niesfornego młodzieńca. Niestety, nic nie pójdzie zgodnie z planem…