Kino » premiery » Kobieta z Piątej Dzielnicy

Podstawowe informacje

Tytuł
Kobieta z Piątej Dzielnicy
Tytuł oryginalny
La femme du V-ème
Data premiery kinowej
2012-09-28
Kraj produkcji
Francja, Polska, UK
Aktorzy i twórcy

ETHAN HAWKE - Tom

KRISTIN SCOTT THOMAS -Margit

JOANNA KULIG - Ania

SAMIR GUESMI - Sezer

DELPHINE CHUILLOT - Nathalie

JULIE PAPILLON - Chloe

GEOFFREY CAREY - Laurent

MAMADOU MINTÉ - Omar

MOHAMED AROUSSI - Moussa

JEAN-LOUIS CASSARINO - Dumont

JUDITH BURNETT - Lorraine Herbert

MARCELA IACUB - Isabella

WILFRED BENAÎCHE - Komisarz Coutard

PIERRE MARCOUX - Adwokat

ROSINE FAVEY - Tłumaczka adwokata

ANNE BENOIT - Nauczycielka

Opis filmu

Ten rok zdecydowanie nie należał do Toma Ricksa (Ethan Hawke). Po głośnym skandalu z jego udziałem, w krótkim czasie traci lukratywną posadę na amerykańskim uniwersytecie, a także odchodzą od niego żona i córka. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiał się nad tym, czy zmienić swoje życie, nie mógł trafić na lepszy moment by to zrobić. 

Tom ucieka do Paryża, by w cieniu francuskich bulwarów napisać książkę i spróbować odzyskać rodzinę. Niestety z ambitnych planów niewiele wychodzi i bohater ląduje w podrzędnym hotelu zarabiając na życie jako nocny stróż. Czas osładza mu jedynie niezobowiązujący seks z Anią (Joanna Kulig), Polką pracującą jako kelnerka w pobliskim barze.

Niespodziewanie w jego życiu pojawia się piękna i tajemnicza Margit (Kristin Scott Thomas). To, co początkowo zapowiadało się jak zwyczajne zauroczenie przemienia się w prawdziwie obsesyjną relację. Nowa kochanka całkowicie przejmuje władzę nad związkiem. Dodatkowo ich burzliwemu romansowi towarzyszy seria niewytłumaczalnych zdarzeń. Tom orientuje się, że tym razem naprawdę traci kontrolę nad swoim życiem.