Kino » zapowiedzi » Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości

Podstawowe informacje

Tytuł
Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości
Tytuł oryginalny
Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości
Data premiery kinowej
2012-08-31
Kraj produkcji
Polska
Aktorzy i twórcy

Produkcja: Piotr Reisch, SPI Film Studio, Telewizja Kino Polska

Dystrybucja: Kino Świat

Rok Produkcji: 2012

Długość: 100 minut

 

OBSADA

Mariusz Pujszo - Komisarz Jan Blond

Anna Dereszowska - Natalia

Paweł Deląg - Marek

Marian Dziedziel - Minister Spraw Wewnętrznych

Marek Włodarczyk - Nadkomisarz Mścisław Kolski

Piotr Grabowski - John

Violetta Arlak - Archiwistka

Opis filmu

"Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości" - to tryskająca humorem, pełna zaskakujących zwrotów akcji, długo oczekiwana komedia szpiegowska z gwiazdorską obsadą!

Komisarz Blond, Jan Blond (Mariusz Pujszo) to prawdziwa blondynka warszawskiej policji. Jest inteligentny, przebiegły i niezwykle skuteczny, tylko, że… trochę inaczej.

Blond szczególnie działa na nerwy nadkomisarzowi Mścisławowi Kolskiemu (Marek Włodarczyk), który po kolejnej kosztownej wpadce podwładnego postanawia zesłać go do pracy w archiwum, by ten raz na zawsze zszedł mu z oczu.

Jednak ta przymusowa banicja nie trwa długo, a Blond wpada na trop międzynarodowej afery szpiegowskiej pod kryptonimem "Oko Sprawiedliwości". Pomaga mu w tym poznany przypadkowo i obdarzony podejrzanie wieloma talentami tajemniczy Marek (Paweł Deląg). Kiedy dzielny komisarz jest o krok od rozwiązania agenturalnej afery, na jego drodze stają piękna Natalia (Anna Dereszowska) oraz jej groźny mąż John (Piotr Grabowski).

Niespodziewanie nasz bohater znajduje możnego protektora w osobie samego ministra spraw wewnętrznych (Marian Dziędziel). Ten wielbiciel rzadkich ras psów i człowiek nieprzywiązujący wagi do urzędniczej etykiety, uznaje Blonda za idealnego człowieka do rozwiązania zagadki na światową skalę. 

Czy swojski Blond okaże się prawdziwym Bondem i poradzi sobie z wielopiętrową intrygą?