O Grupie SPI

Grupa SPI International jest jednym z głównych dystrybutorów filmów i programów telewizyjnych na międzynarodowym rynku. Główna siedziba znajduje się w Nowym Jorku a lokalne przedstawicielstwa działają m.in. w Londynie, Amsterdamie, Warszawie, Bratysławie, Budapeszcie i Tel Avivie.

W ostatnich latach SPI International zajmuje się produkcją i dystrybucją kanałów telewizyjnych. W skład Grupy wchodzi Kino Polska TV S.A., nadawca „Telewizji Kino Polska” i „Kino Polska Muzyka” i główny udziałowiec portalu stopklatka.pl oraz Cyfrowego Repozytorium Filmowego specjalizującego się w rekonstrukcji cyfrowej arcydzieł polskiego kina. W ofercie kanałów telewizyjnych SPI są kanały z rodziny Filmbox dostępne na największych platformach satelitarnych i w czołowych sieciach kablowych w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Łącznie kanały SPI International docierają do ponad 25 milionów abonentów.

Najnowszym produktem Grupy SPI jest serwis FILMBOX LIVE.  Ta nowoczesna platforma została stworzone po to, by umożliwić dostęp do kanałów telewizyjnych i contentu z oferty SPI  w sieci www oraz na platformach Smart TV a także na urządzeniach mobilnych w ramach jednego miesięcznego abonamentu.

Filmbox Live to unikalna aplikacja, która pozwala oglądać na żywo 8 kanałów telewizyjnych a także korzystać w każdej chwili z ogromnej biblioteki VoD oferującej polskie i zagraniczne filmy, programy dokumentalne oraz nagrania pojedynków najpopularniejszych na świecie sportów walki.

W skład pakietu wchodzi m.in. Telewizja Kino Polska, jeden z najchętniej oglądanych kanałów filmowych prezentujący klasykę polskiej kinematografii, kultowe seriale z czasu PRL-u i przedwojenne szlagiery. Kino Polska Muzyka oferuje natomiast teledyski najlepszych polskich wykonawców oraz archiwalne nagrania z czołowych polskich festiwali. Oferta Filmbox Live zawiera także kanały z rodziny FilmBox emitujące non-stop hollywoodzkie hity, perełki kina europejskiego oraz filmy familijne. Dodatkowo, w pakiecie jest kanał Fightbox poświęcony ponad 30 dyscyplinom sportów walki oraz DocuBox prezentujący najwyższej jakości filmy dokumentalne odkrywające meandry otaczającego nas świata. Specjalnie z myślą o widzach interesujących się modą stworzyliśmy Fashionbox, kanał telewizyjny oferujący relacje z pokazów światowej sławy projektantów a także programy ukazujące kulisy pracy modelek, fotografów i designerów.